Biznes pokoleniowy w projektowaniu wnętrz - czy to ma sens?


Film reklamowy na YouTube to idealna forma promocji firmy, która zajmuje się projektowaniem wnętrz. Przy minimalnych kosztach emisji spotu reklamowego można liczyć na ogromną widownię, to dobry sposób aby przyciągnąć do siebie dochodowych klientów i zacząć pracować na dużą skalę podobnie do www . W chwili obecnej, nieaktualne jest już pytanie, czy w ogóle firma projektująca wnętrza powinna korzystać z tej formy reklamy. Należy raczej się zastanowić, jaką formę reklamy u niej zastosować.

Do niedawna spot reklamowy jako forma promocji, głównie z powodu wysokich kosztów realizacji i emisji, dostępny był tylko dla największych firm. Obecnie dzięki rozwojowi technologicznemu oraz serwisowi YouTube, z tej formy reklamy mogą korzystać także małe firmy aranżujące wnętrza. Emisja na YouTube jest bezpłatna, a realizacja krótkiego spotu tania dzięki pomocy amatorskiej kamery wideo. W wielu agencjach reklamowych powstały nawet działy, specjalizujące się w realizacji niskobudżetowych spotów reklamowych przeznaczonych do emisji w sieci. Firmy mając na uwadze, że żyjemy obecnie w cywilizacji obrazu, odchodzą od tradycyjnych form promocji, na rzecz obrazów wideo. Architekci wnętrz powoli zdają sobie także sprawę, że mają do czynienia już z nowym pokoleniem, często odpornym na suchy przekaz reklamowy.

Filmy reklamowe w serwisie YouTube firmy aranżujące wnętrza mogą publikować na dwa sposoby. Pierwszy polega na umieszczeniu spotu reklamowego pośród wielu innych filmów, bez wyraźnego oznakowania go symbolem dekorowania wnętrz. Tak dodany film ma sprawiać wrażenie, że został tam „wrzucony” przez internautów, a nie przez architekta z czysto komercyjnych pobudek. Taki film będzie bardziej wiarygodny, choć oczywiście trudniejszy do odnalezienia w gąszczu innych i wymagający większej promocji.Film reklamowy na YouTube to idealna forma promocji firmy, która zajmuje się projektowaniem wnętrz.519919932141249961787(47)


Drugi sposób polega na publikacji spotu poprzez kanał firmowy, który firma aranżująca wnętrza powinna założyć. Zaletą kanału firmowego jest możliwość umieszczenia kontent video pod osobnym adresem URL i stworzenie profilu. Tak opublikowany spot reklamowy, nawet nieoznaczony bezpośrednio , poprzez fakt publikacji na kanale firmowym danej firmy będzie ściśle związany z branżą projektowania wnętrz. W tym przypadku nie można mieć wątpliwości, kto jest jego producentem oraz kto go umieścił w sieci. Charakteryzuje się on też większym profesjonalizmem wykonania, w końcu są one jawnymi wizytówkami firmy dekorującej wnętrza w Internecie, jednak ich wiarygodność jest zdecydowanie mniejsza.

Podstawowy sposób to promocja filmu, gdzie ukazuje się pracę architektów wnętrz w serwisie poprzez dodanie tagów i wybranie kategorii. Dzięki temu internaucie będzie łatwiej do niego trafić. Można także stworzyć playlistę, dzięki której filmy o tematyce aranżacji wnętrz będą zebrane w jednym miejscu. W zamieszczonych komentarzach


Film reklamowy o tematyce aranżacji wnętrz można także promować w ramach marketingu wirusowego: przesyłać znajomym linki za pomocą poczty elektronicznej; zamieszczać link do spotu reklamowego na wszelkiego rodzaju forach dekoratorskich; wzbudzać zainteresowanie filmem w dyskusjach na portalach społecznościowych.

Z możliwości promocji na YouTube korzystają już firmy, dotychczas konserwatywne jeśli chodzi o formy marketingu. Należy pamiętać, że umieszczenie firmowego filmu reklamowego na YouTube to nie wszystko. Jeśli już zadbało się, aby spot był ciekawy, dowcipny i nieco kontrowersyjny, trzeba też wybrać właściwy do danej grupy docelowej rodzaj spotu. Nie wszystkie firmy projektujące wnętrza i architekci mają własny kanał na youtube. Na pewno jeśli kanał spodoba się oglądającym firma ma możliwość zdobyć dużo więcej klientów niż przypuszczała.